Z Kórnika wrócili bez punktów

Czwartek, 20 czerwca 2019 o 20:22, aktualizacja Piątek, 26 lipca 2019 o 13:02, autor: 0

Bez punktów z wyjazdowej konfontacji z Kotwicą Kórnik wrócili piłkarze Stainer Polonii Leszno. Nasz zespół przegrał z gospodarzami 1:2.

W rundzie jesiennej ekipa z Kórnika wszystkie spotkania rozgrywała na wyjeździe. Na wiosnę natomiast podopieczni Piotra Sołtysiaka grają już na własnym, wyremontowanym obiekcie. To sprawiło, że zespół spod Poznania odrobił część punktów, które stracił w meczach rozgrywanych jesienią na obiektach rywali.

Zielono-biali swój dorobek punktowy podreperowali również przy okazji pojedynku z Stainer Polonią Leszno. Podopieczni Jędrzeja Kędziory doskonale otworzyli czwartkową konfrontację. Już od drugiej minuty prowadzili po bramce Łukasza Bugzela. Gospodarze jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać. Gola na 1:1 z rzutu wolnego zdobył Błażej Wieśko. W drugiej połowie uderzeniem z rzutu karnego wynik spotkania na 2:1 ustalił Mieszko Pytlak.

Do zakończenia sezonu pozostała jeszcze jedna seria gier. Zajmująca obecnie 11 lokatę w ligowej tabeli Stainer Polonia wybierze się na mecz do Opatówka. Dziewiąta na ten moment Kotwica przed własną publicznością podejmie Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski.

Kotwica Kórnik 2:1 Stainer Polonia Leszno
2 - Łukasz Bugzel 0:1
33 - Błażej Wieśko 1:1
60 - Mieszko Pytlak 2:1