Z Poznania wrócili bez punktów

Enea Energetyk Poznań 3:1 UKS 9 Leszno

Niedziela, 20 października 2019 o 14:07, aktualizacja Środa, 27 listopada 2019 o 20:25, autor: 0

Pierwszą porażkę w tym sezonie zanotowali siatkarze UKS 9 Leszno. Po dwóch zwycięstwach we własnej hali, podopieczni trenera Roberta Klimkowskiego ulegli na wyjeździe Enei Energetykowi Poznań 1:3.

O wyniku spotkania zadecydowały głównie końcówki, słabe w wykonaniu leszczyńskiego zespołu.
W spotkanie lepiej weszli gracze UKS 9, którzy prowadzili niemal do samego końca inauguracyjnego seta. Nasz zespół pogubił się jednak w końcówce. Przy prowadzeniu 24:19, siatkarze z Leszna zaczęli seryjnie tracić punkty, dzięki czemu miejscowi zwyciężyli 28:26.

W drugiej partii zespół Dziewiątka zdołała się zrehabilitować wygrywając do 22. Niestety dobra passa nie trwała długo. W kolejnym rozdaniu pomarańczowo-czarni powtórzyli scenariusz z seta pierwszego oddając końcówkę miejscowym.

O przegranej 1:3 przesądziła czwarta odsłona, w której od początku skuteczniejsi byli poznaniacy, którzy ostatecznie wygrali do 18.

Kolejny ligowy mecz nasi siatkarze rozegrają za niespełna miesiąc. Szesnastego listopada Tygrysy wybiorą się do Września na pojedynek z tamtejszym Progressem.

Enea Energetyk Poznań - UKS 9 Leszno 3:1 (28:26, 22:25, 25:20, 25:18)