Złoto dla reprezentanta Szawera

Poniedziałek, 29 lipca 2019 o 11:58, aktualizacja Czwartek, 08 sierpnia 2019 o 20:41, autor: 0

W naszym kraju odywają się Mistrzostwa Świata w speedrowerze. Na torze w Świętochłowicach złoto w rywalizacji par wywalczyli reprezentanci Polski z Bartoszem Grabowskim w składzie.

Polacy wystąpili w składzie Dawid Bas, Marcin Szymański oraz Bartosz Grabowski. Zawodnik leszczyńskiego klubu wystartował w dwóch biegach, w których zdobył 6 punktów (4,2). Z takim samym dorobkiem punktowym jak Grabowski niedzielne zawody zakończył Dawid Bas, który pod taśmą meldował się trzykrotnie (1,2,3). Najskuteczniejszy wśród biało-czerwonych był Marcin Szymański, który w trzech wyścigach nie znalazł pogromcy i do dorobku naszej reprezentacji dorzucił 12 "oczek".

Polacy, którzy walkę o tytuł najlepszych duetów na świecie zakończyli z 24 punktami pokonali Australijczyków oraz Walijczyków. O podziale srebrnych i brązowych medali zadecydował bieg dodatkowy, w którym zawodnicy z Antypodów zwyciężyli 6:3.

Przypomnijmy, że Od 8 do 11 sierpnia najlepsi zawodnicy na świecie rywalizować będą o medale w Lesznie.

źródło: speedwaynews.pl
fot: fan page Częstochowa - Dzielnica Północ