Zwycięstwo Madsena. Świetny Smektała

Niedziela, 19 maja 2019 o 13:57, aktualizacja Piątek, 24 maja 2019 o 20:47, autor: 0

Zwycięstwem Leona Madsena zakończyła się pierwsza w tym sezonie runda żużlowego Grand Prix. Na podium obok rajdera z Kraju Hamleta stanęli również Fredrik Lindgren oraz Partyk Dudek.

Junior Fogo Unii Leszno sobotnie zmagania na PGE Narodowym rozpoczął od zwycięstwa. W dwóch kolejnych wyścigach zdobył zaledwie jeden punkt, jednak w czwartym swoim starcie ponownie okazał się najlepszy. Popularny "Smyk" awans do półfinału przypieczętował w 16 wyścigu dokładając do swojego dorobku kolejne trzy oczka, dzięki czemu rundę zasadniczą zakończył z 10 punktami na koncie.

Znacznie gorzej tego wieczoru wiodło się innym leszczyńskim Bykom. Janusz Kołodziej z dorobkiem 4 punktów (0,3,0,0,1) został sklasyfikowany na przedostatniej, piętnastej pozycji. Niewiele lepiej poradził sobie Emil Sayfutdinov. Rosjanin broniący barw Fogo Unii zdobył ostatecznie 6 punktów i zajął 11 pozycję.

Poza Smektałą w półfinale pojechali również inni Polacy. W czołowej ósemce znalazło się miejsce dla Bartosza Zmarzlika oraz Patryka Dudka. Z biało-czerwonej trójki półfinalistów o główną nagrodę Grand Prix Polski w wielkim finale walczył jedynie jeździec zielonogórskiego Falubazu. Popularny "Duzers" całe zawody zakończył na najniższym stopniu podium. W finale najlepszy okazał się Leon Madsen. Druga lokata przypadła w udziale Fredrikowi Lindgrenowi. Czwarte miejsce zajął natomiast Niels Kristian Iversen.

Liderem cyklu został Dudek, który przez całe zawody uzbierał 16 punktów.